Srpen 2008

Cokolada

31. srpna 2008 v 14:53

Od kakaa k čokoládě

První zmínky o kakau můžeme zaznamenat už z doby před 3000 lety. Původní obyvatelé Střední Ameriky považovali kakao za dar Bohů. Májové a Aztékové používali kakao nejen jako nápoj, ale i jako platidlo nebo k výrobě léků. V 16. století přivezl španělský dobyvatel Hernando Cortez kakaové boby do Evropy. Ze Španělska se rozšířily po celé Evropě a tak vznikl tento exkluzivní nápoj. Později s přidáním cukru nebo medu dostal hořký nápoj tu pravou chuť a těšil se ještě větší oblibě.
V 19. století nastal rozmach čokoládových inovací: První tabulková čokoláda byla vyrobena v roce 1847 v Anglii, nejprve však byla dostupná jen jako medicína v lékárně. Po vynalezení kondenzovaného mléka v roce 1867 ve Švýcarsku byl vyvinut dnes nejpopulárnější druh čokolády - zrodila se mléčná čokoláda.
Dnes je čokoláda využívána v široké míře, známe její různé podoby: nápoje, čokoládu na vaření nebo k jídlu, bonbóny i jiné cukrovinky.

Tajemná moc čokolády

Čokoláda přijde k chuti v každé životní situaci. Je jedno, zda v těžkých nebo krásných časech, malý kousek čokolády dokáže dělat divy. A přitom je vědecky dokázáno, že čokoláda, pokud se jí s mírou, je zdravá - nejen pro duši.
Čokoláda obsahuje látky, zvané flavonoidy, které mohou mít ochranný efekt pro srdce, protože zpomalují vznik cholesterolu. Bezpochyby je nepopíratelným zdrojem energie. Již zmiňovaný dobyvatel Cortez si nápoje z pražených kakaových bobů (tedy první varianty čokolády jako nápoje) vážil, protože zvyšoval odolnost a zaháněl únavu.

Čokoláda podněcuje dobrou náladu

Jedna z teorií říká, že díky požitku z čokolády se v těle uvolňuje betaendorfin, který v těle vyvolává příjemné pocity. Čokoláda se tak stará o dobrou náladu a relaxaci.
Už Indiáni věřili, že čokoláda má moc afrodiziaka. Také Casanova ji doporučoval jako afrodiziakum Madame du Barry, která byla milenkou Ludvíka XV. Dvořané krále Ludvíka XVI ji pili několikrát denně. Jejích blahodárných a omlazujících schopností využívala také Madame Pompadour.

Čokoláda pro jemnou pokožku

Čokoláda je ale dobrá nejen pro duši, ale i pro pokožku. Mnohé krémy a tělová mléka obsahují kakaové máslo. Čokoládu dokonce objevili už i wellness centra. Masáže celého těla stekutou čokoládou přislibují jemnou péči a potěšení pro smysly.
Tak a tady máte ješte nejaké obrázečky :o))

prehazeny pismenka

31. srpna 2008 v 14:46
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Písmenka jinak

Psmenajinak.jpg picture by niva_albumPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucket

vyznam kamenu

31. srpna 2008 v 14:45
image001-14.gif

Umění kamenů - magie i ozdoba

Kameny nejsou jen zajímavou ozdobou a magickou pomůckou. Dokáží pomoci i od nejrůznějších zdravotních obtíží. Jaký nosíte vy? :)
Umění kamenů
Víte, že kameny si nevybíráte? Kameny si vybírají vás. Není to tak, že by každému člověku podle jeho znamení přináležel nějaký druh kamene. Každý kámen má svou energii a každý umí něco jiného. Člověk občas potřebuje k něčemu pomoci, či ho trápí zdravotní obtíže. Podle toho si může vybrat, očistit a nosit kámen.
Křišťál - je mocný kámen, který ví, co bylo a co bude. Proto jsou věštecké koule z křišťálu. Indiáni jej pokládali za živou bytost a krmili ho krví ulovených zvířat. Je vhodný všude tam, kde je potřeba zlepšit mimosmyslové vnímání. Pokud se chcete něco dozvědět, mějte ho u hlavy, když spíte. Je to všestranný magický kámen.
Karneol - Je kamenem Matky Země - je to krásný ženský kámen. Pomůže s neplodností, je teplý a dodává optimismus. Pomáhá při prokrvování, křečových žilách a špatných játrech.
Hematit - Ochranný kámen, který vrací zlé síly zpátky svému původci. Zahání strach a pomůže s krvetvorbou. Usnadňuje hojení ran.
Onyx - NIKDY si tento tajemný kámen od nikoho neberte. Pokud je darovaný, přináší smůlu a nepříjemnosti. Když si ho ale pořídíte sama, dodá vám odvahu a bude vás dobře chránit před zlem.
Ametyst - Pokud si přejete miminko a ono to stále nějak nejde, pořiďte si ametyst. Ale měla byste už mít stálého partnera, neboť kamínek od vás odežene nežádoucí nápadníky.
Tyrkys - Přitahuje lásku a náklonnost, vnáší harmonii do manželství a chrání před zlými úmysly druhých lidí. Je to kamínek štěstí.
Růženín - Je pravý kámen lásky. Přitahuje opačné pohlaví, dodává krásu a přitažlivost. Jestli hledáte partnera, či ho máte vyhlídnutého, pomůže vám ke štěstí. Také upravuje srdeční rytmus.
Pyrit - Nebo také Bláznovo zlato - Přitahuje prosperitu a úspěch. Je vhodný při finančních těžkostech a chrání peníze, aby se nerozkutálely.
Měsíční kámen - Je magický a krásný. Podporuje nadpřirozené schopnosti a schopnost věštit. Velmi ochranný a mocný.
Opál - opály jsou jedny z nejkrásnějších a nejsilnějších kamenů. Je mnoho druhů opálů. Všechny jsou to kameny velmi ochranné.
Opály by měly mít samostatnou kapitolu. Jsou to zvláštní, tajuplné kameny. Pokud se chcete chránit, ale současně se o sobě něco dozvědět, pořiďte si opál. Umocňuje náladu, kterou má jeho nositel. Mají vlastnosti všech planet a všech kamenů, rozšiřují vnímání a podtrhují vlastnosti nositele
Tygří oko - Přináší úspěch, chrání před fyzickým napadením, posiluje nervy a dodává energii
Jantar - V Itálii se věří, že tento kámen je schopen přivést zpět nevěrnou milenku. Je to kámen lásky a přitažlivosti. Je teplý a krásný. Chrání těhotné ženy před potratem. Je vhodný k ochraně dětí vůbec. Zahání zlo a negativní síly. Umocní veškeré magické úkony. Jantarová koule držená v rukách snižuje horečku. Zlepšuje sluch a je dobrý při obtížích s astmatem. Jeho starý název je elektron, protože při tření o vlnu se elektricky nabíjí. Mágy je velmi ceněný a užívaný. Nové kameny čistíme stejným způsobem jako amulety. Občas je třeba kámen nechat odpočinout. Opláchneme ho proudem vody a vložíme na pár hodin do země

odpocin si a relaxuj

31. srpna 2008 v 14:44
Přeji ti, aby sis našel/la čas k odpočinku, relaxaci a snění....
image001-3.gif picture by rose55_03
image002-3.jpg picture by rose55_03
image001-3.gif picture by rose55_03
přeji ti spokojený, klidný spánek
image003-2.jpg picture by rose55_03
dobré zdraví a zdravý pohyb
image001-3.gif picture by rose55_03
image004-1.jpg picture by rose55_03
přeji ti , abys měl/la vždy někoho, s kým byste si zatančili
image001-3.gif picture by rose55_03
image005-1.jpg picture by rose55_03
prožili spolu trošku dobrodružství
image001-3.gif picture by rose55_03
image006.jpg picture by rose55_03
přeji ti pozitivní pohled do budoucnosti
image001-3.gif picture by rose55_03
image007.jpg picture by rose55_03
ale především ti přeji, aby tu pro tebe byl vždy někdo, kdo tě umí obejmout
image001-3.gif picture by rose55_03
image008.jpg picture by rose55_03
a přitulit se .
image001-3.gif picture by rose55_03
image009.jpg picture by rose55_03
Pozor:nenech si nikým vzít svůj klid a pohodu
image001-3.gif picture by rose55_03
image010.jpg picture by rose55_03
a všechno zlé "hoď za hlavu".......
image001-3.gif picture by rose55_03
image011.gif picture by rose55_03

Jsi muz nebo zena

31. srpna 2008 v 14:41
Jsi muž, nebo žena?
Podívej se dolů!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Sem ne, ty blbče!

Vyznam barev

31. srpna 2008 v 14:39
Myspace Layouts
Význam barvy - Bílá

Bílá

Je symbolem čistoty a nejvyšší dokonalosti. Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní. Opticky zvětšuje prostor a působí rozjasňujícím dojmem, je chladivá, dává čas a prostor k přemýšlení.
Význam barvy - Černá

Černá

Základní mystická barva. Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkařením. Pomáhá nám neztratit sebe sama v neklidu světa, učí nás analyzovat vlastní nitro, ale neuzavřít se a zůstat přístupný všem možnostem.
Význam barvy - Červená

Červená

Je barvou krve. Pokud dáváte přednost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní. Znamená pohyb, energii a životní sílu. Červená barva je extrovertní a stimulující barva.
Význam barvy - Fialová

Fialová

Fialová stejně jako modrá patří k chladným barvám. Působí na centrální nervový systém uklidňujícím dojmem a vyvolává spánek. Vaše osobnost je originální, jste samostatný člověk s nezávislými názory a máte zřejmě umělecké sklony. Fialová je to mystická barva, která je symbolem duchovna, ale i srdečnosti.
Význam barvy - Hnědá

Hnědá

Hnědá je nenápadná a nudná barva. Prozrazuje, že jde o člověka důvěřivého, milého a klidné povahy. Ve snech je symbolem konvencí a všednosti.
Význam barvy - Modrá

Modrá

Vyjadřuje pocit svobody, daruje nám inspiraci, pocházející z našeho nitra. Představuje opatrnost, rozvážnost, nečinnost a lhovážnost. Vyjasňuje a rozšiřuje ducha i duši.
Význam barvy - Oranžová

Oranžová

Odstraňuje těsné emocionální struktury, udržuje v pohybu životní energii. Zajímá vás svět i lidé okolo. Vyjadřuje kreativitu a pocity štěstí. Má blahodárný vliv na trávení.
Význam barvy - Růžová

Růžová

Je barvou mírnosti, něhy a vyšších citů v lásce. Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Uvolňuje napětí ve svalech a v mysli.
Význam barvy - Šedá

Šedá

Šedá, podobně jako zelená, je směsí světla i temnoty. Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Šedá je často vnímána jako nudná barva, typická barva stínů, je symbolem nevědomí či podvědomého konání. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života.
Význam barvy - Tyrkysová

Tyrkysová

Jasná, zelenkavá modř symbolizuje v mnoha kulturách svobodnou duši. Barva podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. V negativním chápání je tyrkysová symbolem sobectví a nezdravé touhy po uznání.
Význam barvy - Zelená

Zelená

Je barvou přírody, náklonnosti a soucitu. Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Léčí nás a dává nám pocit vyrovnanosti a míru. Podporuje empatii a náklonnost k druhým lidem.
Význam barvy - Zlatá

Zlatá

Mění porozumění v moudrost, podněcuje řešení psychických problémů, dává pocit bohatství, lesku a tepla. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot, které zatupujíují idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Vyjadřuje klid a vyrovnanost duše a těla.
Význam barvy - Žlutá

Žlutá

Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Oživuje myšlení a povzbuzuje přenos impulsů. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje metabolismus, pomáhá paměti a komunikaci.

hezu

31. srpna 2008 v 14:32

Pratelstvi

31. srpna 2008 v 14:30
Prátelství
P - přítel při Tobě vždy stojí
Ř - říká pravdu, i když bolí
Á - abys nikdy nebyl sám
T - trpělivě naslouchá
E - energii svou ti dává
L - lásku, která neuvadá
S - sílu, když ti dochází
T - temnotou Tě provází
V - věří ti vždy, v každé době
Í - i když ostatní jsou proti Tobě.
op.gif picture by rosenka777

pisnicka lamy

31. srpna 2008 v 14:28
Taj tiu pisnicku musite slysetSpionky→obrazky

31. srpna 2008 v 12:16

Alex→neco o ni

31. srpna 2008 v 12:14
Narodila se latinsko - americké rodině 8.února 1998.Alex je nejmladší nejroztomilejší a nejlepší ze špionek.Ovládá velkou spoustu bojových umění a když jde v boji do tuhého , dokáže se parádně naštvat a své přátele nikdy nenechá v nouzi.Její barva je žlutá a to také z důvodu , že je Alex pořád velmi veselá a chová se jako malé dítě.Má ráda svou plyšovou želvu Olí.A je nejmladší ze špiónek.
02-39.jpg Click image to close this window

Clover→neco o ni

31. srpna 2008 v 12:14
Narodila se 14 prosince 1987 v New Yorku.V 7 letech se přestěhovala do Los Angeles.Clover se ráda obléká podle posledních modních trendů a její velkou zálibou je nakupování(koho taky ne).Její barvou je extra elegantní červená.Je věčně zamilovaná ale n hned do každého.její velkou napřítelkyní je Mandy Luxe , naproti které má naneštěstí okno z pokoje.A je strední ze špónek.

Sam neco o ni

31. srpna 2008 v 12:13
Samanta(Claire) se narodila 26.listopadu 1987 v Los Angeles.Navštěvovala školu Jacka Filtona a nyní žije aktuálně v Beverlli Hills.Sam je nejchytřejší a nejstarší ze všech špionek.Clover a Alex ji berou s její hlavou plnou vědomostí jako starší sestru.Než sam něco udělá tak to pořádně promyslí(což většina pozemšťánů nedělá ... ale nic).Moc ráda se učí a její zelená barva jí sedne k rudým vlasům
.

Mandy→neco o ni

31. srpna 2008 v 12:13
Mandy (Amanda) Luxe , je barbínou jedné ze středních škol v Beverli Hills.Ten kdo por ni není dost dobrý toho si hned znepřátelí.Mandy si o sobě moc myslí a nemá ničeho nikdy dost.Její reakce na to že by se měla stát špionkou se později vyjasnily a Mandy se vrátila do svého původního klidného života plného drbů a pomlouvání , kosmetiky a šatů , nakupování a podplácení ... no zkrátka do života ve kterém je jí zřejmě dobře.S Clover si pořád dělají naschvály a provokují se jak jen to jde.ve všem spolu soutěží.

Jerry→neco onem

31. srpna 2008 v 12:12
Sympatický a věčně nepřepracovaný stařík Jerry Lewis (hmm...přes 50 by mu už mohlo byt) je šéfem sam Clover a Alex ale zároveň i šéfem celé centrály a organizace Whoop.Byl jednou ženatý ale taky rozvedený a jeho jeiným koníčkem je vysedávání v práci dlouho do noci a povídání si s jeho asistentkou Gladis , kterou sám sestrojil z ničeho.Jerry je někdy tak zabrán do práce že si ji nosí domů , kde má i skrytou místnost se všemi jeho výtvory.
Maminka

Witch

31. srpna 2008 v 12:09

pucca→obrazky II.

31. srpna 2008 v 12:07
GARU
PUCCA

Pucca→obrazky

31. srpna 2008 v 12:05


pratele Hello Kitty

31. srpna 2008 v 12:03
Hello Kitty - Cathy
CATHY -Je klidná a jemná králičí holčička.Dříve myslela vždy jen na sebe. She is a quiet and gentle little girl rabbit. She always thinks of others before herself.
Hello Kitty - TippyTIPPY -Je silný a dobrosrdečný.A tento chlapec by chtěl být Kittynin milý. He is a strong and kind-hearted. And this big lad wants to be Kitty's number one beau.
Hello Kitty - JoeyJOEY -Je to nejpopulárnější chlapec ve škole.I když je to roztomilý myšák, je to největší nešika ale bezvadný v běžných isciplínách. He is the most popular guy at school. As he is a cute mouse, he is a bit of a butterfingers but top-notch in track events.
Hello Kitty - Joeys Girlfriend
JOEYS Girlfriend - Joeyho přítelkyně je tak aktivní. Joeys girlfriend is as active.
Hello Kitty - Jodie> JODIE -Pejsek se smyslem pro znalosti.Rád studuje, a někdy ba chtěl být badatel. A dog with a noggin for knowledge. Loves to study, and wants to be a researcher some day.
Hello Kitty - TracyTRACY - Je to malý domýšlivý mýval co často tropí neškodlivé zlo.A je přítelem každého. He is a perky little raccoon who is often up to some harmless mischief. And he is everyone's friend!!!!!
Hello Kitty - Tiny Chum
TINY CHUM -Je roztomiloučký a chlupaťoučký kolega když je stále dobrá společnost.Díky jeho chování ho Kitty a Mimmy považují za svého mladšího bratra! He is a cute and furry fellow who is a good company all the time. Because of this, Kitty and Mimmy treats him like a younger brother!
Hello Kitty - Rory
RORY -Velice zvláštní veverka, co učí Kitty o tajemstvích lesa.Setkávají se když chce Hello Kitty natrhat květiny. A very special squirrel who teachers Kitty about the secrets of the forest. They met when Hello Kitty was gathering flowers.
Hello Kitty - MoryMORY - Plachý, malý krteček co žije v Kittynině záhonku. A shy, little mole who lives in Kitty's backyard.
Hello Kitty - TimHello Kitty - TammyTIMAND TAMMY -Když je zábava, tyto dvě malé opičky jsou vždy středem této zábavy!! If there is fun, these two little monkeys are always to be found in the middle of it no matter where it is!!


Hello Kitty - FifiFIFI - Fifi vždy je u všeho co se řekne, vždy je u každé akce.Je to malá slečna která nezná pravý význam slova "oddech". Fifi is all talk, all action. She is a little miss who doesn't know the exact meaning of "time out".
tady jsou přátelé Hello kitty!
Z leva nahoře: Timmi, Tammy
Z leva uprostřed: Tracy, Fifi, Moley, Hathy, Lorry
Z leva dole: Jody, Thomas, Joey, Teddy
Nejsou všichni, ale zbytek nbyl obrázek